קשט זאת בעצמך

אז למה אנחנו כל כך אוהבים את ההמבורגרים שלנו ולמה אנחנו כל כך אוהבים את החוויה בלאכול אותם. למעשה, כאשר מנת ההמבורגר יוצאת מן המטבח, וזה לא משנה אם הזמנתם/ן המבורגר 150 גרם או 220 ומעלה, ישנה איזו שהיא מלאכת עשייה שאתם/ן, הסועדים, מבצעים/עות. העשייה כוללת כמעט שעת יצירה מהנה, אשר מותאמת לצרכים שלכם. כשהגעתם להמבורגריה הקרובה לביתכם, התיישבתם ופתחתם את התפריט, על השולחן כבר מונחים בנחת שלל רטבים במגוון רחב של צבעים, המחכים לשימוש וליצירה כפרי הדמיון הפורה והחיך הייחודי לכם.

 

אבל, הבנייה והקישוט של ההמבורגר לא מתחילה בקבלתו. כשאתם מזמינים מהמלצר את סוג ההמבורגר האהוב עליכם, אתם גם יכולים לבחור את התוספות המונחות על ההמבורגר: חסה, עגבנייה, בצל, ביצת עין ועוד, אלה הם רק חלק מהתוספות המאוד יצירתיות שניתן לשים על המבורגר. דבר זה מעניק תחושת עצמאות לסועדים ומרחב פעולה יצירתי. בנוסף, הסועדים יכולים להחליט על רמת הבישול של ההמבורגר. רעיון הבחירה וההרכבה של ההמבורגר מעניקים תחושה חווייתית מאוד לסועדים והרגשה כי הם שותפים לעשייה ולהכנה של ההמבורגר שלהם.

 

לדף אירועים בירושלים

 

בקבלת ההמבורגר מתחילה מלאכת הקישוט וההרכבה של הרכיבים השונים. על השולחן כבר מונחים הצבעים העזים של הרטבים האיכותיים המזכירים את פלטת הצבעים של הצייר. לרטבים מניפה רחבה של צבעים, החל מהאדום הבוהק של הקטשופ, דרך החום העמוק של רוטב הברביקיו וכלה בלבן הנקי של המיונז. הסועדים יכולים להשתמש ברטבים כאוות נפשם/ן ולתת לכל המבורגר את הפרשנות האסתטית והטעימה שהחיך שלהם קובע.

 

ההשתתפות של הסועדים בבחירת המרכיבים, ולאחר מכן קישוט ההמבורגר במגוון צבעים, מעניק לסועדים חוויה קולינארית ומהנה. משום כך ילדים נהנים כל כך בהמבורגריות השונות, כיוון שהם מרגישים עצמאות בבחירת המרכיבים ובמלאכת עיסוק הכנת ההמבורגר. דברים אלו הופכים את המסעדה למיוחדת, לחווייתית, והכי חשוב, דואגת לסועדים ולטעמם באופן שאין דומה לו.

 

לקריאה נוספת: איך מרימים אירוע מוצלח