איך לערוך אירוע ילדים מוצלח, וכיצד המבוגרים יכולים לעזור לכך

כשצריך לארגן אירוע עבור ילדים רבים, ישנו עניין של אופי האדם שמארגן את הפעילות – אם מדובר באדם שיודע ויכול לארגן או שמדובר באחד כזה שיעדיף שיגידו לו מה לעשות ובלבד שלא ייאלץ לקחת את המושכות לידיו שלו. אמנם לפעמים מדובר באירוע עבור מעט ילדים בלבד, אך ככל שהילדים גדלים גם האירועים והמסיבות שלהם כוללים יותר ויותר משתתפים ומוזמנים והעסק הופך למורכב ומסובך יותר.

 

לכן חשוב מאד לעבוד בצורה מסודרת ומאורגנת ואז מובטחת הצלחה בארגון וכמובן שביעות רצון של הילדים כולם. גם למבוגרים מן הצד יש תפקיד חשוב מאד בעת קיום האירוע.

 

לדף הבית: לחץ כאן.

 

התפקיד החשוב של המבוגרים הפסיביים

כאמור, מבוגרים רבים מכירים בחוסר היכולת שלהם לארגן אירוע עם הרבה ילדים או הפעלה של ילדים בכל גיל. כאשר אנשים אלה נושמים לרווחה אל מול מבוגר אחר שמוכן לקחת על עצמו את המשימה, חשוב לזכור שגם אם אין הם מתכוונים להשתתף באופן פעיל בפעילות או באירוע, עצם הנוכחות שלהם שם יכולה לעזור ולתרום לכך שהאירוע יהיה מוצלח, מהנה ושתהיה שליטה על הילדים. הרי חשוב מאד שהילדים לא ישתעממו במשך האירוע, מפני שזה מה שיכול לגרום לכישלון האירוע  או לאכזבה של החוגגים והמארגנים. עצם הנוכחות של מבוגרים רבים מסביב תהווה התרעה מפני הפרעה.

 

המבוגרים בשטח – הילדים במתח

כאשר אין מבוגרים באיזור הפעילות, מתקבל הרושם אצל הילדים שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים וחיש מהר הם יכולים לקלקל את ההפעלה או לא לשתף פעולה עם המבוגר האחראי שהם נמצאים באחריותו. יחד עם זאת, אם הילדים יידעו שההורים שלהם או לפחות חלקם נמצאים בקרבת מקום, הם יתנהגו יפה, ישתפו פעולה ולא ינסו לעשות דברים אסורים, מסוכנים או להתפזר וללכת למקום אחר. במידה ויהיו מבוגרים שייתנו יד ויעזרו בארגון המקום, הכיבוד והציוד, תיווצר התחושה שישנם מבוגרים רבים בשליטה על הנעשה והילדים לא ינסו להפריע או לקלקל את המסיבה. חשוב מאד שהמבוגרים יגדירו בדיוק מה התפקיד של כל אחד וזה המתכון להצלחה.